Program Rodzina 500 +

 

 

 

Program Rodzina 500 plus to nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na każde dziecko do 18 roku życia. To nawet 6.000 zł netto rocznego wsparcia dla dziecka. Świadczenie wychowawcze to długofalowe wsparcie polskich rodzin.

 

WAŻNE:

 

Od 1 stycznia 2022 r., zgodnie z wprowadzonymi zmianami do rządowego programu „Rodzina 500+” zmieniły się zasady naboru wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego.

 

Według nowych zasad, obsługę przyjmowania i rozpatrywania wniosków oraz przyznawania świadczenia wychowawczego przejął Zakład Ubezpieczeń Społecznych w miejsce dotychczasowych realizatorów programu.

 

Wnioski do ZUS można złożyć tylko drogą elektroniczną przez Internet, a wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazany we wniosku rachunek bankowy.

 

Sprawy dotyczące prawa do świadczenia wychowawczego za okresy sprzed 1 stycznia 2022 r. z wniosków złożonych do 31 grudnia 2021 r., do ich zakończenia (do 31 maja 2022 r.) nadal będą realizowały dotychczasowe organy.

 

W sprawach świadczenia wychowawczego realizowanego w ramach koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego właściwość zachowuje wojewoda.

 

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 

linki:


https://www.gov.pl/web/rodzina/rodzina-500-plus

https://www.zus.pl/en/-/swiadczenie-wychowawcze-500-od-2022-roku

 
Brak połączenia z serwerem MySQL.
Błąd: Lost connection to MySQL server at 'reading initial communication packet', system error: 113