Komunikaty

Komunikat w związku z napiętą sytuacją pomiędzy Rosją a Ukrainą

 
Szanowni Państwo,
 
informuję, że Polska - w tym oczywiście województwo lubelskie - przygotowuje się na różne scenariusze w związku z napiętą sytuacją pomiędzy Rosją a Ukrainą. Jednym z nich są działania wojewodów związane z ewentualnym napływem uchodźców z Ukrainy, którzy z powodu możliwego konfliktu, mogą szukać w naszym kraju bezpiecznego schronienia.
 
W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji działa również zespół, który opracowuje rozwiązania kompleksowo uwzględniające rozwój sytuacji w ramach konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.
 

19.12.2020_Szpital tymczasowy w Lublinie_uruchomienie

Szanowni Państwo,
 

Wykaz szpitali udzielających świadczeń kobietom w ciąży zakażonym wirusem SARS-CoV-2_komunikat

 
Szanowni Państwo,
 
w nawiązaniu do wykazu szpitali z terenu województwa lubelskiego, opublikowanego w dniu 26 listopada 2020 roku na stronie internetowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie informuję, że wykaz powstał w celu ułatwienia dostępu do świadczeń medycznych kobietom w ciąży zakażonym wirusem SARS-CoV-2.
 

Komunikat w związku z postem na Facebooku odnośnie zbiórki na rzecz szpitala tymczasowego w Lublinie

 
Szanowni Państwo,
 
w nawiązaniu do postu opublikowanego na profilu grupy „Widzialna ręka Lublin” na Facebooku, w którym została wystosowana prośba o przekazywanie m.in. mebli wypoczynkowych na potrzeby wyposażenia pokojów socjalnych w szpitalu tymczasowym w Lublinie informuję, że Wojewoda Lubelski zabezpieczył wystarczające środki finansowe na wyposażenie i organizację tej placówki medycznej.
 

24.11.2020_komunikat_sytuacja epidemiczna_koronawirus

Szanowni Państwo,
 
w związku z wprowadzonym w dniu 24 listopada 2020 roku nowym, scentralizowanym systemem raportowania, Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie zaprzestaje publikowania codziennych komunikatów dotyczących sytuacji epidemicznej na terenie województwa lubelskiego oraz mapy przypadków aktywnych.
 
Szczegółowe informacje (w układzie województw i powiatów) dotyczące pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, pochodzą z systemu EWP i będą publikowane na stronie internetowej - www.gov.pl/raport-zakazen

23.11.2020_komunikat_sytuacja epidemiczna_koronawirus

Szanowni Państwo,
 
informuję, że na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 795 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 
Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:
- 149 osób z Lublina,
- 31 osób z Białej Podlaskiej,
- 30 osób z Chełma,
- 18 osób z Zamościa,
- 68 osób z powiatu lubelskiego,
- 49 osób z powiatu puławskiego,
- 44 osób z powiatu bialskiego,
- 43 osób z powiatu lubartowskiego,

Strony