Szczepieniobus. Harmonogram trasy, statystyki szczepień, materiały

15.09.2021

 

Z inicjatywy wojewody lubelskiego Lecha Sprawki, na terenie województwa lubelskiego prowadzona jest akcja informacyjno-edukacyjna #ZadbajOZdrowie. Jej ważnym elementem są szczepienia przeciw COVID-19. 

 

 

 

- Szczepienia przeciw COVID-19 to jedyny sposób, byśmy zabezpieczyli się przed czwartą falą koronawirusa. Nawet jeśli nam się to w pełni skutecznie nie uda – w sensie liczby zakażeń – to przede wszystkim zmniejszenia niebezpieczeństwa dla utraty zdrowia, życia. To niezmiernie ważne, nie ma innej metody – podkreśla wojewoda Lech Sprawka.

 

W ramach akcji prowadzone są szczepienia przeciw COVID-19 w mobilnych punktach szczepień (szczepieniobus), w którym wszyscy zainteresowani będą mogli zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson, bez wcześniejszego umawiania się czy zapisywania na konkretną godzinę. Szczepieniobusy będą lokalizowane w gminach z najniższym procentem wyszczepialności mieszkańców oraz podczas większych wydarzeń plenerowych. 

 

- Pomysł wykorzystania w województwie lubelskim mobilnych punktów szczepień – „szczepieniobusów” w realizacji Narodowego Programu Szczepień wynika z tego, że dynamika szczepień w naszym województwie jest jedną z najgorszych w skali kraju. Uwzględniając specyfikę naszego województwa, gdzie wielu mieszkańców mieszka na terenach wiejskich, zdecydowaliśmy się na upowszechnienie właśnie tej formuły prowadzenia szczepień. Szczepienia w ramach "szczepieniobusów" prowadzimy dwutorowo: w sposób planowy w tych powiatach i gminach, które mają najgorsze współczynniki wyszczepień, a w czasie weekendów – podczas większych imprez plenerowych - podkreśla Lech Sprawka.

 

 

 

 

 

 

 

MATERIAŁY INFORMACYJNO-PROMOCYJNE DO POBRANIA >>>

 

 

Foto: Agnieszka Strzępka: Szczepieniobus  →